Naujienos

Atgal

Kovo 3-ioji – Pasaulinė klausos diena

2022 03 03

Klausos sutrikimų gali turėti įvairaus amžiaus žmonės, tačiau tai dažniau vargina vyresnius. Klausos sutrikimas atskiria žmogų nuo jį supančios aplinkos, garsų pasaulio.

Daugelis žmonių nesuvokia, kad jų klausa pablogėjusi, nes klausos silpimo simptomai pasireiškia iš lėto. Dėl klausos problemų žmogus ima trauktis iš aktyvios socialinės veiklos, keičiasi jo elgesys. Svarbu laiku atpažinti žmones, turinčius klausos sutrikimų.

Aktyvus gyvenimo tempas, žmonių savirealizacijos poreikis bei gyvenimo kokybės siekis sudarė sąlygas intensyviam informacinių technologijų vystymuisi ir jų integravimui į klausos reabilitacijos priemones. Pagerėjo klausos reabilitacijos galimybės. Šiuolaikinės klausos reabilitavimo priemonės – klausos aparatai geba pateikti natūralų garsą, padaryti pokalbius suprantamus iš didelio nuotolio, suteikia geresnį kalbos aiškumą triukšmingoje aplinkoje, išryškina kalbą bendravimo metu bei išvengia garso iškraipymų.

Nuo 2014 m. sausio 1 d. Lietuvoje vykdoma visuotinė naujagimių klausos patikra – visose ligoninėse ir gimdymo namuose gimusiems vaikučiams atliekamas klausos tyrimas. Klausos patikrą atlieka akušeris ir bendrosios praktikos slaugytojas, jiems rekomenduotina periodiškai atnaujinti žinias ir įgyti naujų kompetencijų. Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras yra parengęs profesinės kvalifikacijos tobulinimo programą „Visuotinis naujagimių klausos tikrinimas“ (1.224).

 

 

Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro informacija


Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga
Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Tel. (8 5) 271 2256
Mob. 8 690 74672
El. paštas centras@sskc.lt
Adresas: Rugių g. 1,
LT-08418, Vilnius, Lietuva

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 191718164 

PVM mokėtojo kodas -
ne PVM mokėtojas

AB SEB Bankas, banko sąskaita
LT22 7044 0600 0032 2130
(sąskaita mokėjimui už mokymus ir apgyvendinimą)

Kaip pas mus atvykti?

Žemėlapis

Pastatas