Naujienos

Atgal

„Slauga. Mokslas ir praktika“ Lietuvos mokslo periodikos kontekste

2021 11 04

1997 metais Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centras (nuo 2015 metų – Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras) pradėjo leisti laikraštį „Šalpusnis“. Laikraštis buvo leidžiamas nuo 1997 metų sausio 1 dienos iki 2000 metų. Atsižvelgus į slaugymo ir slaugos mokslo raidą, 2001 metais „Šalpusnis“ tapo žurnalu „Slauga. Mokslas ir praktika“. Jis pasiekdavo skaitytojus kartą per mėnesį. Nuo 2015 metų žurnale publikuojami recenzuojami moksliniai straipsniai. Tais pačiais metais žurnalas tapo Lietuvos mokslo periodikos asociacijos nariu.

2020 metais žurnalas „Slauga. Mokslas ir praktika“ tapo Vilniaus universiteto mokslo periodikos platformos naudotoju ir leidžiamas tik elektroniniu būdu (https://www.zurnalai.vu.lt/slauga).

Lietuvos mokslo periodikos asociacija 2021 m. kovo 20–balandžio 30 dienomis atliko tyrimą „Lietuvos mokslo periodika 2020-aisiais – publikavimo technologijos, atviroji prieiga, duomenų bazės“. Tyrimo tikslas – išanalizuoti Lietuvos mokslo periodikos žurnalus pagal leidėjus, publikavimo platformas, mokslo sritis, registraciją duomenų bazėse ir kitas charakteristikas ir apibūdinti Lietuvos mokslo periodikos leidybą. Tyrime surinkti pagrindiniai su mokslo periodikos leidyba susiję duomenys apie Lietuvos mokslo periodikos žurnalus. Tyrimo ataskaitoje pateikiami duomenys apie 194 Lietuvos mokslo periodikos žurnalus, kuriuos leidžia 57 leidėjai.

Tyrimui pateikti ir žurnalo „Slauga. Mokslas ir praktika“ duomenys. Žurnalas naudoja atvirosios prieigos profesionalią atvirojo kodo publikavimo platformą OJS3 (Open Journal Systems). OJS – vienintelė atvirojo kodo publikavimo platforma Lietuvoje.

2020 metais žurnale „Slauga. Mokslas ir praktika“ iš viso publikuota 11 recenzuotų mokslinių straipsnių. Straipsniams suteikiamas DOI (skaitmeninio objekto identifikatorius). Skaitytojas, sekdamas DOI, visada nesunkiai gali rasti registruotą žurnalo straipsnį pasauliniame žiniatinklyje.

Žurnalas „Slauga. Mokslas ir praktika“ netaiko APC (Article Processing Charge) – straipsnio pateikimo, apdorojimo ar (ir) publikavimo mokesčio. Žurnalas yra laisvai prieinamas visiems, o tapus registruotu vartotoju, asmeniškai el. paštu informuojama apie naujausią žurnalo numerį. 

 

Žurnalą „Slauga. Mokslas ir praktika“ galite skaityti čia. 

                          Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro informacija


Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga
Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Tel. (8 5) 271 2256
Mob. 8 690 74672
El. paštas centras@sskc.lt
Adresas: Rugių g. 1,
LT-08418, Vilnius, Lietuva

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 191718164 

PVM mokėtojo kodas -
ne PVM mokėtojas

AB SEB Bankas, banko sąskaita
LT22 7044 0600 0032 2130
(sąskaita mokėjimui už mokymus ir apgyvendinimą)

Kaip pas mus atvykti?

Žemėlapis

Pastatas