Naujienos

Atgal

Pasaulinė hospisų ir paliatyviosios pagalbos diena

2021 10 08

Pasaulio paliatyviosios pagalbos ir hospisų asociacija 2021 metų spalio 9-ąją paskelbė Pasauline hospisų ir paliatyviosios pagalbos diena. Šiemet šios atmintinos dienos šūkis „Nepalikime nė vieno nuošalyje – gauti paliatyviąją pagalbą kiekvieno teisė“.

Ilgametis Lietuvos paliatyviosios medicinos draugijos prezidentas prof. Arvydas Šeškevičius primena, kad paliatyvioji pagalba yra pati dramatiškiausia ir sudėtingiausia medicinos sritis, reikalaujanti ne tik išminties, kantrybės, bet ir žmogiškos atjautos. Ir tą naštą pakelti gali ne visi, tik ypač atsidavę, pasiaukojantys žmonės.

Prof. A. Šeškevičius teigia, kad visų sveikatos priežiūros specialistų, teikiančių paliatyviąją pagalbą, tikslas ir pareiga – nepaisant ligos pobūdžio, pažadinti sergantiesiems tikėjimą ir viltį, padaryti viską, kad šiame nelygiame kovos kelyje jie galėtų džiaugtis dar vienu išaušusiu rytu, rudens gelstančiais medžių lapais, pamojuoti besileidžiančiai saulei, išskrendantiems paukščiams...

Suteikime viltį, kad didžiosios Paslapties teoriją patikrinti jiems dar per anksti…

Įsileiskime į save gerumą, padėkime vienas kitam Būti. Su kitu ir dėl kito. Būkime vilties žmonėmis. Gyvenimo esmė – ne tai, ką turi, o kas esi sau ir kitam...

Daugiau apie Lietuvos paliatyviosios medicinos draugiją skaitykite knygoje, skirtoje Lietuvos paliatyviosios medicinos draugijos veiklai „Mums kiekvienas rūpi“.
 
 

Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro informacija


Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga
Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Tel. (8 5) 271 2256
Mob. 8 690 74672
El. paštas centras@sskc.lt
Adresas: Rugių g. 1,
LT-08418, Vilnius, Lietuva

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 191718164 

PVM mokėtojo kodas -
ne PVM mokėtojas

AB SEB Bankas, banko sąskaita
LT22 7044 0600 0032 2130
(sąskaita mokėjimui už mokymus ir apgyvendinimą)

Kaip pas mus atvykti?

Žemėlapis

Pastatas