Naujienos

Atgal

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

2021 09 09

Kasmet rugsėjo 10 d. minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, visame pasaulyje kasmet nusižudo apie milijoną žmonių. Tyrimai rodo, kad beveik 40 proc. nusižudžiusių asmenų per savaitę iki savižudybės apsilanko įvairiose sveikatos priežiūros įstaigose dėl vienokių ar kitokių nusiskundimų sveikata (Ahmedani, Brian K. 2015). Todėl svarbu, kad sveikatos priežiūros specialistai gebėtų atpažinti ir įvertinti savižudybės grėsmę, suteikti būtiną emocinę paramą ir užtikrinti tolimesnės reikiamos pagalbos suteikimą savižudiškų ketinimų turinčiam asmeniui.

Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras parengė mokymo programą „Pirmosios emocinės pagalbos teikimas ir tęstinės pagalbos užtikrinimas savižudybės grėsmės atveju“. Mokymosi programa skirta bendrosios praktikos slaugytojams (visos specializacijos), akušeriams ir visuomenės sveikatos specialistams tobulinti kompetencijas savižudybės prevencijos srityje.

Baigę mokymo programą kursų dalyviai gebės: atpažinti paciento jausmus ir tinkamai į juos reaguoti; atpažinti ir įvertinti savižudybės grėsmę; suteikti būtinąją emocinę pagalbą ir paramą savižudybės grėsmės atveju; pasirūpinti paciento saugumu ir sudaryti pirminį jo saugumo užtikrinimo planą; susieti pacientą su reikiama tolimesne pagalba ir pagal profesinę kompetenciją dalyvauti jos įgyvendinime.

 

                    Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro informacija


Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga
Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Tel. (8 5) 271 2256
Mob. 8 690 74672
El. paštas centras@sskc.lt
Adresas: Rugių g. 1,
LT-08418, Vilnius, Lietuva

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 191718164 

PVM mokėtojo kodas -
ne PVM mokėtojas

AB SEB Bankas, banko sąskaita
LT22 7044 0600 0032 2130
(sąskaita mokėjimui už mokymus ir apgyvendinimą)

Kaip pas mus atvykti?

Žemėlapis

Pastatas