Naujienos

Atgal

Naujas žurnalo „Slauga. Mokslas ir praktika“ numeris

2021 02 24

Apie šių dienų aktualijas skaitykite elektroniniame periodiniame recenzuojamame mokslo žurnale „Slauga. Mokslas ir praktika“ 2021 T. 2. Nr. 2 (290) www.zurnalai.vu.lt/slauga:


Publikuotis žurnale „Slauga. Mokslas ir praktika“ – galimybė būti matomam pasaulyje

(Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro informacija)

2021 metais periodinis recenzuojamas mokslo žurnalas „Slauga. Mokslas ir praktika“ T. 2. Nr. 1 (289) pirmą kartą žurnalo istorijoje moksliniam recenzuotam straipsniui suteikė DOI. Nuo šio žurnalo numerio visiems recenzuotiems moksliniams straipsniams, autoriams pageidaujant, suteikiamas DOI.

 


Artėja iki šiol nelicencijuotų specialistų licencijavimas

(Valstybinės Akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija)

Nuo 2021 m. kovo 1 d. pradedamas išplėstinės praktikos vaistininko, o nuo 2021 m. gegužės 1 d. – ir visų kitų iki šiol dar nelicencijuotų asmens sveikatos priežiūros specialistų – ergoterapeuto, kineziterapeuto, masažuotojo, medicinos psichologo, radiologijos technologo, dietisto, optometrininko, paramediko, skubiosios medicinos pagalbos paramediko, medicinos genetiko, medicinos biologo ir biomedicinos technologo – licencijavimas.

 


Pagalba autistišką vaiką auginantiems tėvams

(Justina Grigienė)

Naujausi didelės apimties apklausų rezultatai rodo, kad autizmo spektro sutrikimas būdingas 1–2 proc. gyventojų. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, autizmo atvejų daugėja. Autizmo spektras labai platus, vis dėlto dažniausios probleminės sritys yra socialinė sąveika, kalbinis ir nekalbinis bendravimas, pasikartojantis elgesys ir riboti pomėgiai. Visgi, kaip rodo tyrimai, asmenys, turintys autizmo spektro sutrikimų, biblioteką įvardija kaip puikią relaksacijos, edukacijos ir bendraminčių susibūrimo vietą. Apie 90 proc. apklaustųjų teigia, kad bibliotekose lankytųsi dažniau, jeigu šios pritaikytų savo fizinę aplinką. Tai, kad Lietuvos bibliotekos tampa dar labiau draugiškos žmonėms, turintiems autizmo spektro sutrikimų, – didelis žingsnis pirmyn, teikiantis vilties, kad gražiu pavyzdžiu paseks ir kitos viešosios įstaigos.

 


Operacinės komandos narių požiūris į muzikos įtaką darbo našumui atliekant sąnarių endoprotezavimo operaciją

(Aurelija Zybartaitė, Lina Gedrimė)

Atliktas tyrimas atskleidė, jog sąnarių endoprotezavimo operacija vertinama kaip sudėtinga procedūra, kurią apsunkina ir komandos pasikeitimai, nes tuomet dažnai padidėja įtampa, nukenčia bendras komandos narių darbas, jaučiamas bendras diskomfortas, tampa sunkiau susikaupti, padidėja klaidų tikimybė. Kad komandinis darbas vyktų sklandžiau, reikėtų skirti dėmesį darbo organizuotumui, tarpusavio santykių puoselėjimui, savo charakterio ir bendravimo ypatumų vertinimui bei darbinės aplinkos stipresniam puoselėjimui. Muzika gali būti efektyvi ir vertinga priemonė, daranti teigiamą įtaką operacinės komandos nariams. Muzika gali padėti sumažinti nerimą, paskatinti atsipalaidavimą, slopinti reakciją į stresines situacijas, padidinti atliekamų veiksmų efektyvumą. Labai svarbu parinkti tinkamo žanro muziką, kad ji tiktų operacinės komandos nariams.

 


Lietuvos slaugos specialistų organizacija – slaugytojų patiriami iššūkiai ir galimybės

(Aušra Volodkaitė)

Lietuvos slaugos specialistų organizacija (toliau – LSSO) įkurta 1992 metų gruodžio 19 dieną Vilniuje įvykusiame I Lietuvos slaugos specialistų kongrese. LSSO subūrė ir suvienijo tuo metu Lietuvoje dirbančius slaugytojus – medicinos seseris, medicinos felčerius, akušerius ir kitus, su slaugos praktika ir slaugos mokslu susijusius specialistus.

 


Daugiau straipsnių nemokamai skaitykite recenzuojamame mokslo periodiniame atviros prieigos  žurnale „Slauga. Mokslas ir praktika“  www.zurnalai.vu.lt/slauga.


Tapus registruotu vartotoju, asmeniškai el. paštu būsite informuoti apie naują „Slauga. Mokslas ir praktika“ numerį.

 

 

Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro informacija


Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga
Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Tel. (8 5) 271 2256
El. paštas centras@sskc.lt
Adresas: Rugių g. 1,
LT-08418, Vilnius, Lietuva

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 191718164 

PVM mokėtojo kodas -
ne PVM mokėtojas

AB SEB Bankas, banko sąskaita
LT22 7044 0600 0032 2130
(sąskaita mokėjimui už mokymus ir apgyvendinimą)

Kaip pas mus atvykti?

Žemėlapis

Pastatas