Naujienos

Atgal

Nauji nuotoliniai mokymai perfuzininkams, slaugytojams ir akušeriams

2020 10 09

Kviečiame bendrosios praktikos slaugytojus, akušerius ir perfuzininkus į naujus nuotolinius mokymus „Kraujo, jo komponentų ir preparatų transfuzijos aktualijos“ (16 val.).

Šia mokymo programa siekiama suteikti transfuzijas atliekantiems sveikatos priežiūros specialistams aktualių žinių apie kraujo ir jo komponentų nomenklatūrą, kraujo, jo komponentų ir preparatų transfuzijos atlikimo reikalavimus ir pacientų priežiūros ypatumus transfuzijos metu, taip siekiant įvertinti su transfuzijomis susijusias komplikacijas ir siekti sumažinti jų riziką, aptarti teisingo transfuzijos dokumentavimo aspektus bei šiuo metu galiojančius teisės aktus bei apžvelgti Europos bei kitų šalių patirtį ir rekomendacijas transfuziologijos srityje.

Kraujo transfuzijų problema pasaulyje ir Lietuvoje išlieka aktuali, nes kraujo perpylimo poreikis ir su juo susiję kaštai vis didėja, daugėja traumų ir atliekama vis daugiau sudėtingų operacijų, transplantacijų, gerėjant gydymo galimybėms išgyvena vis daugiau onkologinėmis ligomis sergančių pacientų. Atsižvelgiant į indikacijas, transfuzijai gali būti naudojamos ne visas kraujas, o tik jo dalys: kraujo komponentai ar kraujo preparatai. Alogeninio kraujo perpylimas susijęs su rizika pacientui ir tam tikromis problemomis, tokiomis kaip kraujo, kaip biologinio audinio, išteklių ribotumu, krauju perduodamų infekcinių ligų pavojumi, neigiamu imunomoduliaciniu poveikiu recipientui ir kitomis komplikacijomis. Autologinio kraujo transfuzija yra pacientui saugiausias kraujo perpylimas, reikšmingas kraujo taupymo strategijai, tačiau autologinio kraujo transfuzija niekada nepatenkins reikalingo kraujo komponentų poreikio ir ne visada autologinė kraujo donorystė yra įmanoma.

 

Norėdami dalyvauti šiuose mokymuose, turite el. paštu emokymai@sskc.lt parašyti laišką nurodydami vardą, pavardę, programos pavadinimą ir pridėti mokėjimo patvirtinimą.

Daugiau informacijos http://emokymai.sskc.lt/

 

 

 

  

Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro informacija


Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga
Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Tel. (8 5) 271 2256
El. paštas centras@sskc.lt
Adresas: Rugių g. 1,
LT-08418, Vilnius, Lietuva

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 191718164 

PVM mokėtojo kodas -
ne PVM mokėtojas

AB SEB Bankas, banko sąskaita
LT22 7044 0600 0032 2130
(sąskaita mokėjimui už mokymus ir apgyvendinimą)

Kaip pas mus atvykti?

Žemėlapis

Pastatas